Sezon letni za pasem, a warto przypomnieć sobie jaka pogoda panowała już od maja w naszym kraju. Aura pogodowa w tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza, oferując na upalne dni, sprzyjające wypoczynkowi. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy ma dobrą wiadomość: kąpieliska miejskie są już czynne! Z jakich atrakcji towarzyszących skorzystamy na terenach wodnych?

Kąpielisko i basen już czynne

Władze zadecydowały o rozpoczęciu sezonu kąpieliskowego już w sobotę 23 czerwca. Otwarte są oba legnickie miejsca do kąpieli: basen przy ulicy Radosnej oraz popularny „Kormoran”. Zapraszają oni amatorów wody codziennie, w godzinach 10:00 – 19:00. Wstęp na teren wypoczynkowy jest niestety płatny. OSiR proponuje dorosłym bilet w cenie 6zł, natomiast dzieciom – 3zł. Szczęśliwi posiadacze Karty Dużej Rodziny wejdą na kąpieliska w niższej cenie- dorośli zapłacą 3zł, a dzieci 1,50zł. Jeśli natomiast planujesz przyjść na teren wodny z dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 3 lat zapłacisz jedynie za siebie. Dziecko ma wstęp wolny.

Nie tylko pływanie

Amatorom wypoczynku wodnego spodobają się atrakcje przygotowane przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Oprócz tradycyjnego pływania za drobnymi opłatami istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Na kąpielisku „Kormoran” można wypożyczyć rower wodny oraz kajak. Godzina korzystania ze sprzętu kosztuje kolejno 6zł i 5zł. „Kormoran” i basen przy ul. Radosnej umożliwiają też wypożyczenie leżaka. Jednorazowa opłata to 4zł. OSiR zaprasza na korzystanie z wakacji na miejskich kąpieliskach!