Nie da się ukryć, że na Polskich drogach pojawia się coraz więcej samochodów. Ludzie pokonują coraz dłuższe trasy, dzięki nowopowstałym drogom biegnącym przez cały kraj. Z tego samego powodu w miastach powszechne stają się korki, które dają się szczególnie we znaki mieszkańcom. Problem dotyczy także Legnicy, gdzie ruch dużych aut utrudnia poruszanie się lokalnym pojazdom. Co planuje w tej sprawie Miasto?

Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy zorganizowane zostanie w Legnicy po raz kolejny. Wcześniej zebranie i konsultacje z mieszkańcami odbyły się przed miesiącem. Wówczas zdecydowanie więcej osób opowiadało się za budową nowej trasy za osiedlem Wierzbiak. W spotkaniu udział wzięło około 100 osób, które dyskutowało w tej sprawie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do której należy inwestycja, ma jednak inne plany. Propozycją GDDKiA jest trasa przebiegać będzie z ciągu ul. Sikorskiego, następnie w okolice Bartoszowa, do ul. Gniewomierskiej. W związku z tym miejscy radni zdecydowali się zorganizować kolejne spotkanie, na które zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie na osiedlu Piekary

Tym razem radni zapraszają na spotkanie z przedstawicielami w inne miejsce. Zebranie planowane jest w dniu 28 czerwca o godzinie 19:00. Zainteresowane osoby proszone są o przybycie do świetlicy przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego. Tematem spotkania, jak już wcześniej pisaliśmy, będzie omówienie lokalizacji powstającej obwodnicy na osiedlu Piekary.