Zbliża się okres wakacyjny, podczas którego na krajowych drogach zauważalny jest wzmożony ruch pojazdów. Policja apeluje, by w tym okresie zachować szczególną ostrożność i uważać, by nie przekraczać dozwolonych prędkości. Ostrzeżenie to dotyczy w szczególności dróg ekspresowych, na których najczęściej dochodzi do tragicznych wypadków. Co słychać na drogach w naszym regionie?

Jedna osoba ranna

Do niebezpiecznego wypadku doszło w ostatnich dniach na drodze ekspresowej S3 na wysokości Legnicy. Jak podaje policja, jest to pierwszy wypadek na tym odcinku drogi. W kolizji udział wziął samochód osobowy, jednak do tej pory policja nie podaje oficjalnych powodów jej wystąpienia. Wiadomo jednak, że w wyniku zderzenia ucierpiała jedna osoba, która natychmiast została oddana pod opiekę ratownictwa medycznego. Droga na wysokości Rzeszotar w kierunku Lublina jest obecnie zablokowana. Prowadzone są tam policyjne czynności ustalające.

Gotowość służb

Odcinek drogi ekspresowej S3 między Legnicą a Lublinem pierwszy raz był świadkiem wypadku. Kierowca samochodu osobowego miał wyjątkowe szczęście, ponieważ mimo rozległych uszkodzeń samochodu udało mu się ujść z życiem. Jest to zasługa między innymi służb, które natychmiast przybyły na miejsce zdarzenia, aby zabezpieczyć je przed nadjeżdżającymi pojazdami. Na miejscu wypadku czynności wyjaśniające i zabezpieczające prowadzone są przez zespoły strażaków, drogówki oraz ratownictwa medycznego.  Według ostatnich ustaleń policja szukała przyczyn wypadku, prosząc jednak, by wybierać trasy alternatywne.